Kiedy wybrać się do dietetyka?

6 years ago

Od pewnego czasu można zaobserwować pewną bardzo krzepiącą na duchu modę. Coraz więcej ludzi uprawia aktywność fizyczną. Zarówno młodzi, jak i starsi zwracają uwagę na to, co jest na ich talerzach. Celebryci zachęcają do badań profilaktycznych. Do coraz większej ilości środowisk dostaje się moda na zdrowy styl życia. W związku z tym sporo osób decyduje się na zasięgnięcie rady u specjalisty – lekarza, trenera personalnego czy dietetyka. Ten ostatni jednak wciąż wielu osobom kojarzy się z kimś, dzięki komu można schudnąć. Czy to jedyna rola osób trudniących się tym zawodem? Oczywiście, że nie. Kto i kiedy powinien więc wybrać się do dietetyka?

Choroby

Przy wielu chorobach zalecana jest specjalistyczna dieta, która może pomóc w wyzdrowieniu, a przede wszystkim nie pogłębi objawów. Warto więc zacząć ją stosować, ale tylko po konsultacji z lekarzem i dietetykiem. Dobrze jest udać się do specjalisty, który zajmuje się dwoma tymi profesjami.
Czego natomiast na pewno nie robić? Nie warto wpisywać w wyszukiwarkę na przykład frazy „endometrioza dieta” i samemu rozpracowywać nowy sposób odżywiania. Możemy zrobić w ten sposób wiele błędów i tylko sobie zaszkodzić. Oczywiście możemy wstukać „endometrioza dieta” po to, aby poszukać inspiracji do konkretnych przepisów, ale musimy skonsultować je z naszym dietetykiem – nie wszystkie informacje podane w sieci są zgodne z prawdą i nauką.

Sport

Jeśli planujemy regularne treningi, które dodatkowo mają być coraz bardziej intensywne, powinniśmy również dostosować do nich swój sposób odżywiania. Być może dopóki spędzaliśmy cały dzień w biurze mała miseczka muesli na śniadanie i niewielka porcja zupy na obiad były dla nas wystarczającymi posiłkami. Jeżeli jednak zmuszamy organizm do większego wysiłku potrzebujemy nie tylko większej ilości kilokalorii, ale również pożywienia, które dostarczy nam wszystkich niezbędnych mikro i makro elementów. Konieczna jest więc specjalna dieta. W jej ułożeniu może pomóc właśnie dietetyk. Warto wybrać się do specjalisty, który zajmuje się konkretnie dietami sportowców i ma duże doświadczenie w tym temacie.

Zmiana sylwetki

Dieta i dietetyk kojarzy się przede wszystkim z gubieniem zbędnych kilogramów. Na powyższych przykładach widać, że nie jest to jedyne zagadnienie, jakim zajmują się ci specjaliści, ale nie da się ukryć, że celem wielu klientów jest właśnie pozbycie się nadwagi. Dietetycy układają więc również rozsądne diety odchudzające, które nie wyniszczają organizmu, ale pozwalają na zdrowe chudnięcie.

Więcej dowiesz się na stronie endometrioza dieta – miracolo.clinic

admin