Jak urządzić taras, aby był przestrzenią wygodną?

5 years ago

Urządzenie tarasu nie musi być trudne – przekonują o tym liczni producenci mebli oraz projektanci przestrzeni. Funkcjonalny taras stworzymy bez względu na jego wielkość – wszystko jest kwestią dopasowania i wybrania odpowiednich mebli. Co proponują nam w sklepach? O czym pamiętać podczas kupowania mebli i dodatków?

Meble odporne na uszkodzenia

Podczas szukania inspiracji na to jak urządzić taras przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, że tworzywa mebli i dodatków muszą być odporne na uszkodzenia i zmienne warunki atmosferyczne. Wykorzystanie tworzyw nieporowatych, takich jak technorattan czy aluminium, pozwoliło na zminimalizowanie wnikania brudu czy pyłu, a tym samym: znaczne ułatwienie czyszczenia powierzchni mebla. W przypadku mebli aluminiowych są one również malowane proszkowo, aby ograniczyć wnikanie wilgoci i pojawianie się rdzy. Meble na taras powinny także zachować swój nienaganny kształt przez długie lata użytkowania. Koślawienie, łamanie – nie są dopuszczalne!

Czy technorattan spełni nasze oczekiwania?

Zdecydowana większość kupujących decyduje się na meble technorattanowe. Liczne kolekcje utrzymane w klasycznych czy nowoczesnych stylach przyciągają wzrok i sprawiają, że w prosty sposób możliwe jest ozdobienie przestrzeni tarasowej. Meble technorattanowe wybierane są także prze wzgląd na duże zróżnicowanie kolorystyczne. Ważne jest to, że nawet silne promieniowanie słoneczne nie sprawi, że meble zaczną blaknąć.

W poszukiwaniu inspiracji…

Gdzie znaleźć inspiracje na taras? Z pewnością wystarczy zajrzeć na strony internetowe topowych producentów mebli. Poza klasycznymi zdjęciami produktowymi znajdziemy tam wiele interesujących artykułów oraz porad na nowoczesny taras. Wszystko jest w zasięgu ręki!

admin