Jak rozpocząć przygodę ze skakaniem ze spadochronu?

4 years ago

XXI wiek to czas, kiedy coraz chętniej chcemy wyrwać się od codziennej rutyny, zrobić coś naprawdę ciekawego, poczuć w żyłach szybko tętniącą krew… Dlatego też coraz więcej osób myśli o skokach ze spadochronu. Dla jednych będzie to tylko jeden skok, dla innych zaś pasja na całe życie…

Pierwszy skok i odpowiedni aeroklub

No właśnie – jednak najpierw należy wykonać ten przysłowiowy pierwszy skok. Największą trudnością jest w zasadzie tu odważenie się na niego oraz wybór odpowiedniego aeroklubu. Na co zwrócić uwagę podczas wybierania najlepszego miejsca na skoki?

Otóż na pewno trzeba posprawdzać wszystkie standardowe rzeczy, takie jak bezpieczeństwo, atmosfera, ceny, rodzaje skoków, terminy itp. Warto także zaznaczyć, że dobrze jest od razu sprawdzić, który aeroklub prowadzi jaki kurs spadochronowy i jak on wygląda. Jeśli bowiem spodoba nam się pierwszy, drugi czy kolejny skok to następnym krokiem jest właśnie kurs spadochronowy.

Szkolenie spadochronowe – najważniejsze informacje

Co nam daje taki kurs spadochronowy? Oczywiście naukę skoków i możliwość wykonywania ich potem samodzielnie. Jak zaś wygląda taki kurs? Standardowo składa się on z części teoretycznej i praktycznej.

Najczęściej część teoretyczna trwa około 8 godzin i obejmuje najważniejsze dla skoczka zasady prawa lotniczego, fizjologię skoku, bezpieczeństwo podczas niego oraz ogólną wiedzę o spadochronie. Część praktyczna zaś to są oczywiście skoki. Trzeba tu jednak podkreślić stanowczo fakt, że każdy aeroklub ma tu nieco inny rozkład skoków, no i odbywają się one z różnych wysokości. Zazwyczaj jednak jest to ok. 7 skoków, przy czym początkowe odbywają się z instruktorami ,a potem już tylko z jednym.

Dodatkowe atrakcje na szkoleniu spadochronowym

Oczywiście różne aerokluby także nieco inaczej organizują takie kursy spadochronowe. Chodzi tu przede wszystkim o wysokość, z jakiej skaczemy, rodzaj samolotu, a także dodatki takie jak filmowanie skoku i następnie omawianie go.

Warto również zwrócić uwagę na to, że cena takiego kursu spadochronowego zazwyczaj plasuje się w granicach około 5 tysięcy. Dodatkowe skoki oczywiście są płatne. Warto też podkreślić, że istnieją inne rodzaje kursu nie tylko ten standardowy opisany powyżej.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy PL Strefy

admin