Jak dbać o włosy kręcone?

5 years ago


Ujarzmienie burzy loków może okazać się ogromnym wyzwaniem. Wbrew pozorom, osoby z kręconą, bujną czupryną nie są skazane na łamliwe, matowe i trudne do ułożenia włosy. Nieregularna struktura i tendencja do odchylania się łusek sprawia, że kręcone włosy wymagają szczególnej pielęgnacji. Jakie nawyki warto sobie wypracować, aby przywrócić kręconym puklom blask, sprężystość i witalność? Sprawdź nasze rady!

Mycie

Osoby z kręconymi włosami powinny szczególnie ostrożnie myć włosy, kończąc zabieg polaniem pasm strumieniem chłodnej wody, która zamknie łuski. Kręcone włosy są szczególnie narażone na uszkodzenia mechaniczne, dlatego należy bardzo ostrożnie odsączyć nadmiar wody w taki sposób, aby unikać tarcia włosów o ręcznik. Do rozczesania kręconych włosów zaleca się używać grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami. Najlepiej sprawdzą się modele wykonane z drewna lub innych materiałów zapobiegających elektryzowaniu.

Suszenie

Włosy kręcone szczególnie „nie lubią” intensywnej stylizacji i kontaktu z wysoką temperaturą. Unikaj używania suszarki, lokówki i prostownicy. Jeśli włosy jednak nie mogą wyschnąć naturalnie, używaj suszarki ze specjalnym dyfuzorem przeznaczonym do stylizacji kręconych pasm. Ważne, żeby suszarka posiadała funkcję jonizacji i chłodnego nawiewu.

Odżywka do włosów kluczem do pięknej fryzury

Nieodłącznym elementem codziennej pielęgnacji włosów kręconych jest nawilżanie ich odpowiednimi kosmetykami. W Twojej łazience powinna znaleźć się odżywka do włosów o lekkiej, ale intensywnie nawilżającej formule pozbawionej alkoholu. Warto wybrać odżywkę bez spłukiwania. Tego typu specyfik podkreśli loki i sprawi, że fryzura będzie lepiej się układać. Poskromić puszące się pasma pomogą Ci olejki, które należy aplikować od połowy długości włosów.

admin