Gdzie najlepiej zakupić skrzyniopalety do składania?

6 years ago

Skrzyniopalety składane, to jedna z najczęściej wybieranych form do przechowywania różnych rzeczy w przedsiębiorstwach produkcyjnych, przemysłowych, motoryzacyjnych a nawet spożywczych. Dają możliwość piętrowania produktów na magazynie. Pozwalają zachować ład i porządek w miejscu pracy. Jakie jeszcze zalety posiadają składane palety i gdzie je najlepiej kupić?

Trochę teorii

Skrzyniopalety składane, według polskiej normy PN-EN ISO 445, to: „paleta z pełnymi lub zamkniętymi ścianami bocznymi, z których co najmniej jedna zamocowana jest na zawiasach – co ułatwia dostęp do znajdującego się w środku ładunku.” Takie palety mogą być w formie stałej (nierozkładanej, sztywnej) lub z możliwością łatwego demontażu. Mogą być wyposażone w wieko lub posiadać otwierane dno.

Polska norma dopuszcza również skrzyniopalety składane – wyspowe. Takie skrzyniopalety posiadają pochyle ścianki, które umożliwiają załadunek i rozładunek na przykład kruszywa (piasek, żwir czy granulat). Tak naprawdę, każdy może znaleźć idealne składane palety pod branżę, w której pracuje na co dzień. Pytanie tylko, gdzie takie zakupić?

Palety prosto od producenta

Skrzyniopalety do składania najlepiej jest zakupić z pewnego źródła, a nim niewątpliwie jest Schoeller Allibert z siedzibą w Zabrzu. Na stronie internetowej Schoellera można znaleźć mnóstwo propozycji na skrzyniopalety składane. Oferowane palety są lekkie i bardzo wytrzymałe. Występują w standardowych rozmiarach, to jest: 800×600 mm, 800×1200 mm, 1000×1200 mm. Ich pojemność wynosi od około 200 do nawet 1000 litrów! Nadają się do transportu i magazynowania. Pozwalają na zachowanie porządku i nie zajmują dużo miejsca. Można je przestawiać przy użyciu wózka widłowego czy suwnicy.

Są przyjazne dla środowisk, gdyż w całości składają się z tworzywa sztucznego (polipropylen), który można poddać całkowitemu recyklingowi. Są higieniczne – w łatwy sposób można je wyczyścić z kurzu czy brudu. Nie reagują na żadne kwasy czy zasady – można je zatem stosować w branży spożywczej, na przykład do przechowywania warzyw czy owoców. A co najważniejsze, takie palety służą niemal 10 lat – przy normalnym użytkowaniu i regularnej konserwacji.

Warto zapoznać się z ofertą skrzyniopalety składane – Schoeller Allibert i dokonać dobrego wyboru. Skrzyniopalety do składania to inwestycja na lata!

admin