Domy z prefabrykatów betonowych

5 years ago

Budowa domu jest przedsięwzięciem długoterminowym, również wiąże się z wysokimi kosztami. Jednak własny dom wart jest tego. Czy jest coś przyjemniejszego od wypicia filiżanki aromatycznej kawy na tarasie? Niestety wiele osób z powodu braku czasu rezygnuje z budowy domu, gdyż stosując klasyczną technologię, trzeba ciągle odbierać prace, wzywać kierownika budowy, co niestety jest uciążliwe, zresztą znalezienie uczciwych fachowców również nie jest łatwe. Firmy budowlane z renomą są rozchwytywane, a ich kalendarz jest ciągle zajęty. Na szczęście można zdecydować się na metodę prefabrykacji, czyli budowę domu z prefabrykatów z betonu.

Prefabrykaty z betonu- liczy się jakość

Prefabrykaty z betonu są niemal tak odporne, jak beton. Powstają one z cementu, kruszyw, zbrojenia i wody. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologi, wszystkie elementy i ściany są najwyższej jakości. Prefabrykaty z betonu są bardzo duże, zatem transportowane są do klienta na plac budowy, gdzie dochodzi do ich montażu. Tutaj przeszkodą nie jest nawet pogoda. Stan surowy jest gotowy nawet w kilka tygodni, co znacząco skraca czas prac. Oczywiście nie można zapomnieć o bezpieczeństwie, które zapewniają. Przede wszystkim można zdecydować się na gęstą otulinę betonową, dzięki temu zwiększa się ich ognioodporność. Również zaletą jest izolacja akustyczna, stad nawet mieszkając obok uciążliwych sąsiadów nie musimy ich słyszeń. Również gwar z ulicy do nas nie dochodzi. Prefabrykaty z betonu są także cieńsze niż klasyczne ściany z cegieł. Co oczywiście sprawia, że zwiększa się również przestrzeń użytkowa.

Prefabrykaty z betonu – bo oszczędność to podstawa

Prefabrykacja jest technologią droższą, niż klasyczne budowanie domu. Jednak znacząco skraca czas budowy, a jakość prefabrykatów z betonu jest na wysokim poziomie. Jednak wiele osób boi się najbardziej, że po zamieszkaniu we własnym domu, koszty jego utrzymania będą bardzo wysokie. Szczególnie chodzi o koszty ogrzewania. Oczywiście może mieć to miejsce w przypadku, gdy dochodzi do ucieczek ciepła. Na szczęście prefabrykaty z betonu, zapewniają doskonałą termoizolację, zatem rachunki za ogrzewanie nie będą wysokie. Ważna jest także izolacja, która przykrywa całą płytę, zatem nie trzeba martwić się o mostki termiczne, gdyż one nie powstają. Warto także zwrócić uwagę, że prefabrykacja zapobiega wahaniom się temperatur, zatem nie trzeba się martwić o powstanie grzyba. Dlatego ta technologia stanowi naprawdę świetną alternatywę dla standardowego budownictwa.

Więcej informacji znajdziesz na stronie prefabrykaty z betonu

admin