Czym cechują się najlepsze kije golfowe?

6 years ago

Jak dobrze wybrać kije golfowe? Wbrew pozorom nie jest to taka prosta sprawa. Tak jest przede wszystkim w przypadku osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z golfem i nie posiadają w tym względzie jeszcze zbyt dużego doświadczenia. Jest jednak kilka ważnych aspektów, na które trzeba i warto zwrócić uwagę wybierając kije do gry w golfa. Dzięki nim wybór jest o wiele łatwiejszy i obarczony o wiele mniejszym ryzykiem popełnienia błędu.

Klasyczne kije golfowe i ich cechy

Warto przede wszystkim uświadomić sobie, że kije golfowe nie mogą między sobą się zbyt mocno różnić pod względem samego wyglądu. Każdy kij do gry w golfa, który spełnia określone wymagania i standardy składa się tylko i włącznie z trzonka oraz główki. Czasami do trzonka dodawany jest też materiał, który zapewnia graczowi lepszy i pewniejszy chwyt. Wielu graczy preferuje właśnie taki rodzaj kijów golfowych. Poza wspomnianym już materiałem, w zasadzie nie ma już możliwości innego dopasowania kija pod względem dopasowania do kształtu dłoni. Różnego rodzaju odstępstwa są bowiem traktowane jako błąd i niezgodne z regułami gry w golfa.

Kije golfowe – co warto o nich wiedzieć?

Przede wszystkim wszystkie elementy kija golfowego muszą stanowić swego rodzaju całość. Klasyczna długość kija golfowego powinna wynosić przynajmniej 18 cali i nie przekraczać 48 cali. Wyjątkiem od tej reguły są tzw. puttery. Kije golfowe dla profesjonalistów powinny też posiadać regulację wagi. Rączka z kolei może, choć nie musi, stopniowo się zwężać, Na całej długości kija nie powinny znajdować się żadnego rodzaju zwężenia i zgrubienia. Kij musi mieć prosty i jednolity kształt. Dobrze jest też sprawdzić czy oś rączki pokrywa się z osią trzonka kija. Niestety dość często w przypadku tańszych kijów golfowych aspekt ten jest kiepsko dopracowany.

Jaki kij golfowy wybrać?

Podczas wyboru kija golfowego warto sprawdzić jakie modele i producenci są polecani przez profesjonalistów. Wiele z nich to modele uniwersalne, które cieszą się sporym zainteresowaniem od lat, ze względu na wysoką jakość wykonania. Produkowane są bowiem z wytrzymałych materiałów i tkanin. Dlatego też w czasie zakupu kija golfowego nie warto zbyt mocno oszczędzać. Dobrze wybrane kije golfowe mogą posłużyć przez naprawdę wiele lat. Można więc w tym przypadku zainwestować nieco więcej pieniędzy, bo to się zwróci. W razie wątpliwości można zapytać o radę sprzedawcę w sklepie golfowym lub osobę, która w tym temacie jest obeznana. Amatorzy raczej takiej wiedzy nie mają.

Więcej dowiesz się na stronie kije golfowe – Golfteam.pl

admin