Wpływ rozmiaru fotela biurowego na komfort użytkowania

6 years ago

Dla wielu osób biuro jest jak drugi dom, a krzesło biurowe jest miejscem, gdzie spędzają dużą część swojego czasu. Siedzenie przez dłuższy czas jest konieczne dla wielu pracowników biurowych, niezależnie od tego, czy pracują w małej firmie domowej, czy w biurze dużej korporacji.

Sposób na odciążenie kręgosłupa

Okazuje się jednak, że jest to związane z ryzykiem. Ciało może czuć się bardziej zrelaksowane w pozycji siedzącej, ale nie zostało przystosowane do zbyt długiego siedzenia. Dlatego tak wielu pracowników biurowych narzeka na bóle mięśni w okolicach kręgosłupa.
Największą radą ekspertów są częstsze przerwy w pracy. Eksperci radzą również, jak podejmować lepsze wybory przy zakupie fotela. Wybór rozmiaru krzesła biurowego może mieć największe znaczenie. Istnieje kilka różnych rodzajów ergonomicznych krzeseł biurowych, z których każdy ma pewne cechy, które pomagają siedzieć przez dłuższy czas, przy mniejszym obciążeniu dla kręgosłupa. Warto odwiedzić oferujące rozmaite fotele biurowe Tychy, gdzie funkcjonuje bardzo wiele sklepów meblowych.

Zbyt duże fotele biurowe

Wiele krzeseł biurowych jest bardzo dużych. Jest to powszechnie uznawane za dobrą rzecz, ponieważ zakłada się, że taki fotel sprawdzi się w przypadku wszystkich ludzi, niezależnie od ich budowy. Niestety, znaczna część krzeseł biurowych jest po prostu zbyt duża, aby zapewnić odpowiednie wsparcie dla osób o różnej budowie. Krzesło może mieć elementy ergonomiczne, takie jak podparcie lędźwiowe, zagłówek lub odpowiednie siedziska. Jeżeli jednak fotel jest zbyt duży, funkcje te mogą w rzeczywistości negatywnie wpłynąć na organizm i przynieść odwrotny efekt. Takie ​​krzesło może być bardzo niewygodne, zwłaszcza gdy siedzi się w nim przez długi czas, np. przez ośmiogodzinny dzień roboczy. W dziedzinie takiej jak fotele biurowe Tychy cechują się szeroką dostępnością zróżnicowanych pod tym kątem produktów.

Optymalny rozmiar fotela biurowego

Fotel, który pozwala użytkownikowi siedzieć wygodnie w odpowiedniej pozycji jest lepszym rozwiązaniem niż krzesło, które ma wiele ergonomicznych funkcji, ale nie pasuje do rozmiaru osoby i nie może być dostosowane do odpowiedniej wielkości. Krzesło ma odpowiedni rozmiar wówczas, gdy użytkownik ma zapewnione wygodne oparcie pleców oraz gdy stopy pozostaną płaskie na podłodze. Takie krzesło utrzymuje ciało prawidłowo wyrównane i zapewnia niezbędne wsparcie. Wiele mebli tego typu zawiera możliwość wykonywania różnego rodzaju regulacji, w celu osiągnięcia optymalnego dopasowania. Idealne pod względem konstrukcyjnym fotele biurowe nabyć można w Tychach.

Więcej dowiesz się na stronie fotele biurowe tychy – krolmeble.pl

admin