Wielofunkcyjne oprogramowanie dla poradni lekarskich o elastycznym charakterze

7 years ago

Systemy informatyczne wspierają pracę wielu podmiotów gospodarczych i instytucji państwowych. Skracają czas wykonywanych czynności i ułatwiają obsłudze dostęp do danych. Tak jest również w przypadku publicznych i niepublicznych poradni lekarskich. Najlepsze oprogramowanie można dostosować do indywidualnych potrzeb danej placówki. A oto krótki przewodnik po najważniejszych funkcjach.

Szybka rejestracja bez wychodzenia z domu

Pacjent ma możliwość umówienia wizyty bezpośrednio w poradni lekarskiej, telefonicznie lub przez Internet. Rejestracja bez wychodzenia z domu i konieczności łączenia się z obsługą to duży komfort i oszczędność czasu, ale dzięki sprawnemu oprogramowaniu także osoby obsługiwane w inny sposób nie muszą czekać w długich kolejkach. System od razu sprawdza eWUŚ i ułatwia uzupełnianie danych pacjenta.

Powiadomienie przypominające o wizycie

Oprogramowanie sprawia, że pacjent na pewno nie zapomnie o umówionej wizycie dzięki systemowi wysyłania powiadomień. Przypomnienia są wysyłane na adres e-mail lub poprzez sms, który jest skuteczniejszy ze względu na możliwość odczytania go w każdej chwili.

Elektroniczna dokumentacja medyczna zawsze dostępna

Lekarze i pracownicy administracyjni już nie muszą przebywać na terenie poradni, aby mieć wgląd do dokumentacji. Sprawdzać informacje, wprowadzać nowe dane lub zmieniać terminy wizyt mogą w zaciszu własnego domu lub będąc w podróży. Nie ma żadnego znaczenia, gdzie się znajdują i która jest godzina. Wystarczy, że przez odpowiednią stronę zalogują się do swojego indywidualnego konta. W jednym miejscu mają wszystkie dane pacjenta, przebieg choroby i wyniki badań.

Integracja oprogramowania z laboratoriami medycznymi

W kwestii badań również istnieje pewna dogodność polegająca na tym, że lekarz może od razu zlecić badanie w konkretnym laboratorium. Program automatycznie pobiera wyniki, które łatwo dołączyć do historii choroby. Dzięki elastyczności systemu lekarze mają możliwość współpracy z wybranymi laboratoriami.

Recepty elektroniczne – skrócenie czasu wizyty pacjenta

W systemie są dostępne formularze recept i baza leków. Zamiast wypisywać nazwę i dawkę samodzielnie, wystarczy znaleźć lek w bazie. Jeśli nie figuruje w niej, nie ma problemu z dopisaniem. Oprogramowanie podpowiada oznaczenie choroby i oddziału NFZ. Dzięki temu wypisanie recepty przebiega sprawnie, co wpływa na skrócenie czasu wizyty pacjenta. Na stronie http://www.mediporta.pl warto zapoznać się również z innymi funkcjami dotyczącymi generowania rozmaitych formularzy, raportów i sprawozdań.

Obsługa rozliczeń komercyjnych i niekomercyjnych

Część placówek medycznych prowadzi działalność wyłącznie komercyjną, a inne nie pobierają żadnych opłat, ale w wielu poradniach część wizyt jest w ramach NFZ, a część odpłatna, co powoduje, że obsługa rozliczeń staje się bardziej skomplikowana. Zaawansowany system rozdziela rozliczenia komercyjne i niekomercyjne. Zapewnia możliwość automatycznych rozliczeń z NFZ, a w kwestii usług odpłatnych umożliwia tworzenie indywidualnych cenników oraz wystawianie dokumentów księgowych takich jak rachunki, faktury i paragony, a także tworzenie raportów finansowych.

admin