Wartościowy wyjazd na obóz dla dziecka

1 year ago

Obóz narciarski, czy też kolonie letnie, niosą ze sobą ogromną wartość. I nie jest tu mowa o cenie takiego wyjazdu. Mowa tutaj o wartościach mentalnych, jakie to powiązane są z takimi wyjazdami. Wielu rodziców na pewno z wielkim rozrzewnieniem wspomina, jak to oni sami wyjeżdżali na zimowiska dla młodzieży, czy też letnie obozy tematyczne.

Wspomnienia, ach wspomnienia…

Dzieci powinny zapytać swoich rodziców o to, jakie mają wspomnienia z takich własnych wyjazdów, na jakie wysyłali ich dziadkowie. Oj, wielu rodziców chętnie na pewno zacznie opowiadać o tym, co można było robić i… o tym, co nie można było robić. Co prawda, od tego momentu minęło już sporo czasu, ale wspomnienia są wciąż żywe.

Dzieci mają więc dobrą okazję do tego, aby tworzyć własne wspomnienia i na pewno pomogą im w tym zimowiska 2023. Skoro ich rodzice mają mieć takie miłe wspomnienia, które zawsze wywołują uśmiech na buzi, to dlaczego oni nie mogliby takich wspomnień mieć? Za kilkanaście lat, kiedy już ich dzieci przyjdą do nich, sami będą mogli wspominać te zimowiska narciarskie, gdzie zawsze działo się tyle ciekawych rzeczy.

Obozy narciarskie dla dzieci w różnych miejscach

Dzieci podczas takich wyjazdów mają doskonałą okazję do tego, aby poznawać świat. Dosłownie – świat. Skoro już jest mowa o rodzicach, to warto przywołać to w głowie, że oni nie mieli takiej okazji na to, aby poznawać kraje dalekie. Wyjazd nawet za granicę Polski, do Czech, Słowacji, Niemiec, itd., był wielkim wyzwaniem.

A dzisiaj? Dzisiaj ta sprawa ma się zupełnie inaczej. Bez trudu można wyjechać za granicę Polski, np. do miejscowości Chopok, gdzie obozy narciarskie/snowboardowe organizuje Róża Wiatrów. Czas na to, aby poznawać świat. Tym bardziej, że oferuje on tyle ciekawych możliwości. Nie ma się co na nie zamykać, tylko trzeba patrzeć rozglądać się. W szczególności, że w tak wielu miejscach czeka ogromna ilość zabytków oraz atrakcji. 

Samodzielność i odpowiedzialność

Dzieci podczas takich wyjazdów doskonale się bawią, ale muszą również pamiętać o swoich rutynowych obowiązkach, jak chociażby utrzymanie pokoju w porządku, czy też higiena osobista. Jak więc widać, taka forma wyjazdu nauczy ich samodzielności i odpowiedzialności. Może nie zawsze w domu idzie młodym ludziom “wbić” do głowy pewne obowiązki. Ale ze spokojem, po powrocie z obozu wszystko się zmieni, a rodzice będą bardzo zdumieni, że ich dziecko stało się takie samodzielne i odpowiedzialne. 

 

admin