Strefa relaksu w cieniu

4 years ago


Własny ogród czy taras to idealne miejsce do relaksu dla wszystkich domowników – nie trzeba o tym nikogo przekonywać. Otoczenie zieleni, świeże powietrze i słońce to najlepsze rozwiązanie w okresie lata. Przebywanie w ogrodzie pozwoli nam dotlenić organizm, złapać nieco słońca, wypocząć. Jakie meble i elementy outdoorowe wykorzystać, aby cieszyć się strefą relaksu?

Meble tworzone z myślą o użytkownikach

Meble ogrodowe powinny odznaczać się przede wszystkim wysokimi parametrami technicznymi. Obecnie producenci oferują nam komplety meblowe oparte na aluminiowych, malowanych proszkowo stelażach, które zabezpieczone są przed działaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy. Aluminium, ze względu na niewielką wagę sprawia, że meble również nie są ciężkie, a ich przenoszenie czy podnoszenie nie sprawia problemów. Wśród najchętniej wybieranych mebli ogrodowych wymienia się meble modułowe – elementy takich kolekcji możemy łączyć lub rozłączać, w zależności od potrzeb.

Odpoczynek pod pergolą

Jak zapewnić sobie cień w czasie najbardziej upalnych, letnich dni? Do niedawna najczęściej stosowane były parasole ogrodowe. Te dawały jednak wyłącznie skrawek cienia. Dzisiaj możliwości jest więcej – warto wykorzystać pergole metalowe, których modułowa budowa pozwoli zacienić dowolny obszar wypoczynkowy. Jak budowane są pergole?

Pergola na słońce i deszcz!

Innowacyjne pergole ogrodowe odznaczają się zwartą, nowoczesną budową – ich konstrukcja wykonana jest z aluminiowych elementów malowanych proszkowo. Zintegrowana rynna pozwala na odprowadzanie wody deszczowej poza obręb pergoli. Dachy pergoli metalowych tworzone są z wysokiej klasy materiałów technicznych. Tkanina taka jest odporna na wodę, wnikanie kurzu, działanie silnego promieniowania UV – nawet po wielu latach użytkowania nie płowieje. Dach pergoli może być również wykonany z aluminiowych listew uchylnych, których ułożenie reguluje sam użytkownik. W pozycji zamkniętej listwy tworzą szczelną ochronę przed deszczem.

admin