Projektowanie szafy wnękowej

5 years ago

Na stworzenie własnej szafy wnękowej potrzeba czasu, pomysłu i inspiracji, które zapewnią dobry końcowy efekt. Nie zawsze jet się w stanie we własny zakresie zaprojektować szafy, ale do pomocy jest mnóstwo osób, których jest pracą. Projektanci na co dzień mierzą się z takimi zadaniami, więc po odpowiedniej opłacie pomogą każdemu.

Projektowanie samodzielne – miejsce na szafę

Projektować należy mając w ręku miarkę i dokładnie mierząc każdy wymiar przyszłej szafy. Nie jest powiedziane, że szafa wnękowa może istnieć tylko w istniejącej już wnęce. Można przecież taką wnękę zaaranżować, czy stworzyć. Jeśli pokój, w którym ma znaleźć się szafa, jest prostokątny i ma przynajmniej dwanaście metrów kwadratowych to na jego krótszej ścianie można wydzielić miejsce na szafę. Przy wybieraniu miejsca na szafę należy pamiętać, że aby miało to sens minimalne wymiary szafy powinny znajdować się w granicach 80×150 cm. Mniejsze będą niezwykle niewygodne. Głębokość szafy nie powinna być mniejsza niż 55 cm, gdyż wieszaki mają szerokość około 47 cm, a jeśli dołoży się do tego wystające lekko rękawy żakietu czy kurtki szerokość jest własnie o kilka centymetrów większa. Zatem jeśli szafa będzie płytsza to ubrania się wygniotą – chyba, że zamontujemy wysuwane drążki prostopadle do drzwi, ale często zabiera to zbyt wiele miejsca.

Szafy wnękowe Warszawa – dobrze zaplanowane wnętrze

Kiedy już wymiary są znane należy zabrać się za zaplanowanie, co w tej szafie wnękowej będzie trzymane. Eleganckie garnitury – potrzebny drążek, duża ilość butów – duża ilość dosyć niskich półek, ręczniki, koce – dobrze, aby znalazły się tam również rzadziej rozstawione półki, bielizna, skarpetki, szaliki – szuflady pełne lub koszykowe będą w sam raz.Drugą istotną kwestią jest to, kto będzie w tej szafie przechowywał swoje rzeczy i czy jest płci męskiej czy żeńskiej? Od tego zdecydowanie zależy ilość półek na buty, szuflad na biżuterię i drążków na garnitury.

Szafy wnękowe Warszawa – szeroki wybór drzwi.

Miejsce w którym zbudowana będzie szafa wnękowa determinuje rodzaj drzwi, które będzie tam można zamontować. Czasami możliwości jest kilka, a czasem ze względu na małą ilość miejsca, okno lub inne ograniczenia możliwość jest jedna.Wybrane drzwi mogą być jedno, kilku skrzydłowe, pełne, ażurowe, wysokie, niskie, kilku częściowe, suwane, harmonijkowe.. interesującą propozycją są żaluzje zamiast drzwi. Otwieranie szafy wnękowej za pomocą sznurka jest ciekawym rozwiązaniem, kiedy inwestorowi zależy na czymś oryginalnym i nie przeszkadza mu, że po ich podniesieniu widać całą zawartość szafy od razu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie szafy wnękowe Warszawa – http://bbmeble.pl.

admin