Płyn do jamy ustnej poprawia jej pielęgnację

6 years ago

 

Jak działają płyny do ust?

Osoby, które dążą do pięknego i lśniącego uśmiechu szukają produktów, które pomogą im uzyskać taki właśnie efekt. Oprócz idealnej szczoteczki i pasty do zębów warto zdecydować się na płyny do ust. Mają one działanie przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie i docierają do przestrzeni między zębowej. Właśnie w tym miejscu mogą osadzać się resztki pokarmu, które powodują osad nazębny, który może doprowadzić do chorób próchnicy, dziąseł i nieświeżego oddechu. Regularnie używane płyny do ust zapobiegają powstawaniu osadu.

Rodzaje płynów do jamy ustnej

Płyny do ust dzielą się na dwa rodzaje. Pierwsze stosujemy przed szczotkowaniem zębów a drugie po szczotkowaniu. Niektóre płyny mają dodatkowe zastosowania. Jakie? Między innymi wzmacnianie szkliwa zębów, zapobieganie zapaleniu dziąseł oraz osadzaniu się kamienia nazębnego. Niektóre produkty likwidują nieświeży oddech. Płyny do ust przynoszą same korzyści!

Jaki jest skład płynu do higieny jamy ustnej?

Jak wiadomo skład chemiczny kosmetyków i produktów jest bardzo ważny. W płynach do jamy ustnej zawarte są związki amoniowe, które mają działania przeciwbakteryjne. Występują również takie związki jak cytrynian sodu oraz boran sodu. One z kolei zapobiegają osadzaniu się kamienia nazębnego i powstawaniu przebarwień na przykład wynikających z picia kawy czy czerwonego wina. Płyny do ust w swoim składzie posiadają również związku fluoru. Sprawiają one, że zęby są bardziej odporne na działanie kwasów oraz bakterii, które powodują próchnicę. Wiele produktów wzbogaconych jest o witaminę E oraz olejki miętowe lub eukaliptusowe, zapewniające świeży oddech. Warto dodać, że płyny do ust zawierają sole potasu, które chronią zęby przed nadwrażliwością oraz sole cynku, które są odpowiedzialne za śnieżnobiały uśmiech.

Zalety stosowania płynów do ust

Niewątpliwie jedną z największych zalet stosowania płynów do jamy ustnej jest to, że działa w miejscach niedostępnych dla szczoteczki lub nici dentystycznej. Ponadto płyny do ust zapobiegają stanom zapalnym i krwawieniu dziąseł oraz bardzo skutecznie chronią zęby przed paradontozą. Nie można zapominać o wzmacnianiu szkliwa oraz ochronie przed powstawaniem płytki nazębnej. Stosując płyny do ust, możemy cieszyć się świeżym oddechem przez dłuższy czas.

Płyny do ust – musisz je mieć!

Warto pamiętać, aby wybierać płyny, które są produkowane na bazie naturalnych składników i bez zawartości alkoholu. Jeżeli będziecie stosować je regularnie kondycja Waszych dziąseł i zębów będzie znakomita!

Więcej dowiesz się na stronie płyny do ust – profimed.com

admin