Ludowe inspiracje dla domu

6 years ago

Tworząc swoje miejsce do życia, wkładamy dużo serca i pracy w to, żeby nasz dom i jego otoczenie prezentowały się jak najlepiej. Zależy nam nie tylko na wyglądzie, ale też na atmosferze, która sprzyjać ma dobremu samopoczuciu i radości. Nawiązujemy więc w naszych domach do popularnych stylów. Obecnie dominują aranżacje skandynawskie, prowansalskie, minimalistyczne. Mają one charakter uniwersalny i pozwalają wykreować zarówno wnętrza jak i dom z ogrodem.

Zwrot ku oryginalności

Jednocześnie coraz bardziej pociągają nas niezwykłe inspiracje. Takie wyróżniające pomieszczenia i domy. Oczywiście podstawa jest niezmienna. Stanowią ją na przykład eleganckie okna drewniano-aluminiowe czy nowoczesne drzwi, ale te elementy lubimy komponować z niezwykłymi pomysłami estetycznymi, które czerpiemy na przykład z rodzimego folkloru. Jeśli zaś chodzi wybór stylistyki okiennej, to wspaniałe propozycje znajdziemy tutaj: okna-internorm.pl.

Rzeźby i zadziwienie

Autentyczna sztuka ludowa inspiruje na wiele sposobów, co widać coraz bardziej w naszych domach i ogrodach. Piękne rzeźby drewniane, przemawiajace swoim niekłamanym wdziękiem, pojawiają się jako główne dekoracje salonów. Ale także chętnie, zwłaszcza rzeźby większych rozmiarów, stawiamy w przestrzeni ogrodowej. Zadziwiają i każą się zatrzymać na chwilę – pomyśleć zupełnie inaczej niż zwykle.

Dodatki w ludowym stylu

Do folkloru odwołujemy się także poprzez takie elementy jak okiennice. Możemy nadać im szczególny charakter, kiedy własnoręcznie pomalujemy je we wzory charakterystyczne dla danego regionu. Nasz dom wyróżni się także, gdy udekorujemy go ludowymi drzeworytami czy wycinankami zawieszonymi na ścianie, na przykład kolorowymi kogucikami. Ślicznie też zaprezentują się drewniane stoły ozdobione pięknymi obrusami zrobionymi na szydełku.

admin