Kolorowy ogród

6 years ago

Niekiedy mamy malarską czy też plastyczną fantazję, ale nie zajmujemy się prawdziwą sztuką. Pociągają nas jednak takie codzienne kreacje i stylizacje. Domowo-ogrodowe. Lubimy niebanalne połączenia kolorystyczne w swojej najbliżej przestrzeni, którą traktujemy jak obszar twórczości. Ogród to faktycznie takie płótno, na którym można ułożyć za pomocą plam barwnych dowolną kompozycję.

Na biało

Biała kanapa z technorattanu i fotele w tym samym kolorze – taki zestaw otoczony kamiennymi dekoracjami wykonanymi ze śnieżnobiałych otoczaków. Białe petunie w koszyczkach lub białe pelargonie na pobliskiej rabatce. Efektowne meble ogrodowe z technorattanu jako podstawa stylizacji nawiązującej do urody kwitnących drzew. Biel to kolor, który dodaje szlachetności każdej formie. Upiększa ją w elementarny sposób.

Na czarno-biało

Można też pobawić się zestawieniem czerni i bieli. Szachownica na tarasie albo na patio? Czarno-biała ceramika ozdobi fragment elewacji. Powstanie wówczas miejsce w artystycznym stylu. Także meble ogrodowe warto niekiedy ustawić na zasadzie kontrastu. Biały stół z technorattanu i czarna sofa oraz fotele lub krzesła. Do tego białe akcenty, jak fajansowy dzbanek, serweta, doniczki czy koszyki.

Na pomarańczowo, żółto, niebiesko

Ogród, w którym na pierwszy rzut oka widać postimpresjonistyczne inspiracje? Kolor pomarańczowy czy żółty wprowadzą niebanalne dodatki, kolorowe poduszki, pledy, wazony. Ale też meble drewniane czy metalowe pomalowane własnoręcznie. Taka zabawa sztuką ogrodu. Żółty to też kwiaty ze słonecznikami na czele. Na pomarańczowo pokolorują rabatki rodzime nagietki lub wytworny liliowiec rdzawy. A na niebiesko – chociażby ulotne niezapominajki, chabry czy niedoceniana cykoria podróżnik.

admin