Jak dobrać odpowiednie spodnie?

8 years ago

Dobór dobrych spodni to dla wielu z nas prawdziwy koszmar. Nie tylko dlatego, że nie znamy swoich wymiarów, ale przede wszystkim dlatego, że spodnie oferowane w popularnych sklepach sieciowych nijak mają się do rozmiarów Polaków.

Powszechnym błędem projektantów jest oferowanie spodni wąskich i długich, krótkich i w niewielkich rozmiarach. Efekt takiej sytuacji jest taki, ze często po zakupie spodni musimy oddać je do krawca, aby naniósł odpowiednie poprawki i dopasował je do naszej sylwetki.

Wiele firm wprowadziło opcję numerowania spodni w klasyczny sposób, znany nam z numeracji koszulek czy bluzek. Mamy więc rozmiary 34, 36, 38, 40… Często jednak konkretne modele w jednym rozmiarze znacznie różnią się od siebie.

Materiał ma znaczenie

Spodnie mogą być wykonane z różnych materiałów. Jeśli zależy nam na trwałości z pewnością warto wybrać oryginalne jeansy, które wzmocnione są podwójnymi przeszyciami czy wręcz nitami. Jeansy mogą posiadać dodatek elastanu, dzięki czemu są znacznie wygodniejsze i lepiej układają się od klasycznych spodnie jeansowych. Szukając spodni eleganckich warto postawić na materiały bawełniane lub też materiały wysokiej jakości (np. len).

Jakie spodnie dla osób puszystych?

Szczególnie osoby o większych rozmiarach mają problem z dopasowaniem odpowiednich spodni. Wynika to głównie z braku dużych rozmiarów w najbardziej powszechnych sieciach sklepowych. Na szczęście pozostają sklepy dla osób puszystych oraz sklepy internetowe.

Idealne spodnie dla puszystych z pewnością powinny być odpowiednio skrojone. Obecnie w Polsce działa wiele firm oferujących ubrania dla pań i panów w rozmiarach nieco większych niż XL. Jednak nie tylko rozmiar jest ważny – firmy te wykorzystują wysokiej klasy materiały, które pozwalają skórze na swobodne oddychanie. Spodnie dla osób puszystych odznaczają się często prostą lub poszerzoną nogawką – niewskazane jest, aby spodnie były zwężane. Taka sytuacja prowadzić może do jeszcze większego podkreślenia nietypowego rozmiaru.

Drugim ważnym elementem jest wysoki stan spodni. Dla wielu osób puszystych noszenie biodrówek jest nie do pomyślenia. Znacznie lepiej czują się oni w spodniach z wysokim stanem, które jednocześnie pomogą nieco wyszczuplić biodra i pas.

Warto aby spodnie dla osób puszystych zawierały w swoim składzie elastyczne włókna. Dzięki temu materiał będzie lepiej dopasowany i rozciągliwy, co niebagatelnie wpłynie na wygodę.

admin