Zmień nawyki żywieniowe – gotuj z głową!

2 years ago

Czy możliwe jest dbanie o nasze zdrowie wyłącznie poprzez odpowiednią dietę? Okazuje się, że to doskonały pierwszy krok do znacznych zmian w naszym życiu! To, co codziennie znajduje się na naszych talerzach niebagatelnie wpływa na nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Warto przyjrzeć się tym produktom z bliska!

Stawiaj na produkty wysokiej jakości!

Podstawą w dobrym żywieniu jest wybieranie produktów nieprzetworzonych, najlepiej świeżych. Zaliczamy do nich przede wszystkim warzywa i owoce, ale również ryby, mięso (które później poddajemy obróbce). Niezwykle istotne jest zróżnicowanie w naszej diecie – poza białkiem i węglowodanami pamiętajmy również o witaminach oraz błonniku i mikroelementach – te składniki znajdziemy przede wszystkim w produktach zbożowych.

Smażenie i gotowanie

Do niedawna mówiono, że produkty smażone są znacznie mniej wartościowe i bardzo kaloryczne. Dzisiaj wiemy, że odpowiednie patelnie umożliwią nam przygotowanie ulubionych, smażonych dań na niewielkiej ilości tłuszczu. Jest to zasługą zastosowania powłok ceramicznych, które pozwalają na smażenie potraw niskokalorycznych. Dodatkowo powłoki hamują też ryzyko przypalania potraw. Patelnie, w zależności od modelu, mogą posiadać rączkę antypoślizgową lub też wykonaną z drewna. Warto z bliska przyjrzeć się oferowanym modelom i wybrać produkt, który odpowiada naszym potrzebom.

Szukając idealnego kompletu garnków do gotowania warto zastanowić się nad garnkami wykonanymi ze stali nierdzewnej 18/10. Ten rodzaj stali zabezpieczony jest przed odkształcaniem, wysokimi temperaturami, jak również przed rdzą. Garnki dodatkowo posiadają lejki, wewnętrzne miarki, cedzaki, pokrywki wykonane ze szkła hartowanego. Garnki wyposaża się także w dyski umieszczane w dnach – pozwalają one na lepsze dystrybuowanie ciepła i oszczędność energii.

Weronika Nowakowska