Wybierz garnki do indukcji i zmień podejście do codziennego gotowania

1 year ago

 

Aby zrewolucjonizować naszą codzienną dietę konieczne są również zmiany w naszych kuchniach. Wymiana sprzętu kuchennego na nowoczesne rozwiązania to bez wątpienia pierwszy krok. Jedną ze zmian najczęściej wykorzystywanych jest zamiana kuchenki gazowej na kuchenkę indukcyjną. Kupując taką kuchnię, pamiętajmy, że konieczne są również garnki do indukcji. Co musimy o nich wiedzieć?

Garnki do indukcji inne niż wszystkie

Kupując garnki do indukcji, przede wszystkim zwracajmy uwagę na oznaczenia – komplety takich garnków oznaczane są symbolem cewki indukcyjnej, znajdziemy je np. w sklepie gerlach.pl. Komplety mogą składać się z kilku lub kilkunastu elementów, warto pamiętać, że okrywki liczone są jako osobne elementy każdego kompletu. Decydując się na konkretny zestaw, zwróćmy uwagę na średnicę garnków oraz to, czy będą one dopasowane do średnicy palników naszej kuchenki – w ten sposób znacząco zminimalizujemy niepotrzebną emisję energii. Garnki indukcyjne tworzone są z różnorodnych materiałów – do najchętniej wybieranych zaliczymy stal nierdzewną 18/10, ale do wyboru mamy też teflon czy żeliwo.  Garnki do indukcji różnią się od klasycznych garnków przede wszystkim dnem – dno jest tu wielowarstwowe, a jedną z chętniej wykorzystywanych opcji jest dodatkowy aluminiowy dysk, który pozwala na lepszą cyrkulację ciepła wewnątrz garnka. Zastosowanie dysku przekłada się na szybsze przygotowanie ulubionych dań oraz na oszczędność energii.

Udogodnienia dla użytkowników

Garnki do indukcji zaprojektowane są w taki sposób, aby spełniać wysokie oczekiwania użytkowników. Projektanci zaproponowali elementy, które bezpośrednio wpływają na wygodę gotowania: lejki, cedzaki, wewnętrzne miarki do odmierzania płynów. Pokrywki garnków posiadają niewielkie odpowietrzniki, by możliwe było szybkie odparowanie potrawy i jej zagęszczenie. Uchwyty i rączki tworzone są z materiałów antypoślizgowych i nieprzewodzących ciepła.

 

 

Weronika Nowakowska