Wybieramy meble kuchenne

2 years ago

Wybierając meble kuchenne musimy uwzględnić wiele aspektów, do których zaliczyć można chociażby stan naszych finansów, metraż kuchni. Nie można również zapominać, że kuchnia dla singla i kuchnia dla kilkuosobowej rodziny na pewno będzie znacznie różniła się w wyglądzie.

Meble kuchenne do dużej kuchni

Mając dostęp do dużej kuchni możemy postawić tylko na stojące szafki kuchenne, dzięki czemu na ścianie będziemy mogli wyeksponować jakiś obraz, ciekawą grafikę. Bez problemu w takich szafkach na pewno uda nam się wszystko pochować. Możemy z powodzeniem zainstalować tutaj meble kuchenne narożne, gdzie warto pomyśleć o specjalnych półkach – kółkach metalowych. Są to ¾ koła lub ½ koła. Dobrą propozycją są również magic boxy do szafek, dzięki czemu uda nam się schować więcej rzeczy. 

Dobre rozwiązania do kuchni

Bardzo dobrym pomysłem są meble kuchenne w gotowych zestawach, które od ręki można zakupić w salonach meblowych. W takich zestawach dostępne są szafki do kuchni stojące przeznaczone do przykrycia blatem roboczy, jak również specjalna szafka pod zlewozmywak. Nie można również zapomnieć, że sam blat roboczy jest bardzo ważnym elementem, ponieważ musi być solidnie i rzetelnie wykonany. W gotowych zestawach meblowych zawsze znajdziemy kilka szafek wiszących, które przeznaczone są do przechowywania lekkich rzeczy, takich jak chociażby przyprawy, szklanki, itp. Elegancko wyglądają szafki, które dzięki swoim odpowiednio dobranym frontom tworzą jednolite ciągi w naszej przestrzeni kuchennej. 

Weronika Nowakowska