Wszystkie kolory świata

4 years ago

Całą nasza skomplikowaną rzeczywistość można zredukować do formy i barwy. Tak właśnie postępowali malarze, szczególnie abstrakcjoniści, którzy zrozumieli, że świat to forma i kolor. To przełomowe myślenie widoczne było również w filozofii fenomenologicznej, która rozwijała się w pierwszej połowie XX wieku. Nasz obecny zachwyt nad prostymi rzeczami wypełnionymi interesującym kolorem nie bierze się więc znikąd. To wynik tradycji i jej twórczego wykorzystania.

Olśniewające kolory flory

Inspirująca jest nie tylko sztuka czy historia estetyki, ale przede wszystkim sama natura. Wielka, potężna, bezgranicznie kreatywna, zachwycająca i pobudzająca do działania tu i teraz. W tym świecie, w którym układamy swoje życie. Na gama-sklep.com.pl prezentuje się różnorodne meble (m.in. salonowe, kuchenne, sypialniane, młodzieżowe, tapicerowane), m.in. inspirowane naturą. Jeśli nie wiemy jakie kolory mebli kuchennych wybrać, czy na jaki kolor pomalować sypialnię – to bierzmy przykład z barw ziemi, kwiatów, kamieni.

Niech poniosą nas kolory flory w kierunku autentycznego piękna, na które składa się brąz i zieleń w rożnych odzieniach (jako podstawa roślin) oraz wszelkie kolory, których nawet nie potrafimy sobie wyobrazić. Matka natura tworzy tak pomysłowe kompozycje kolorystyczne, że nic tylko ją naśladować w tej aktywności. Na przykład we wnętrzu, w którym ustawimy meble tapicerowane zrobione z litego drewna i wykończone tkaniną tapicerską w kolorze dojrzałego zboża czy kwitnących petunii. Coś fantazyjnego, naturalnego i jednocześnie lekkiego i olśniewającego!

Niebo, ziemia i woda

Brązowe meble czy dodatki to uniwersalna propozycja do domu czy do ogrodu. To jakby naśladowanie koloru drewna czy ziemi. Często ta barwa pojawia się na klasycznych sofach, fotelach czy kanapach. Brąz jednak warto połączyć z barwami nieba, czyli z niebieskim i białym. Kawałek nieba w sypialni? Wystarczy zdecydować się na niebieską tapetę i białe dodatki.

Weronika Nowakowska