Nowa kuchnia – od czego zacząć?

4 years ago

Przeprowadzka do nowego mieszkania wiąże się z koniecznością skompletowania wszystkich elementów, począwszy od mebli, na drobnych dodatkach kończąc. Od czego najlepiej zacząć zakupy? Od wyposażenia kuchennego! Bez jakich elementów kuchennej kolekcji trudno wyobrazić sobie przygotowywanie posiłków? Sprawdź!

Zrób sobie prezent na nowe mieszkanie!

Zapełnianie szafek kuchennych warto zacząć od wyboru garnków. Pamiętaj, że jakość patelni i garnków ma ogromny wpływ na komfort codziennej pracy w kuchni oraz smak potraw. Warto więc zainwestować w porządny komplet dobrej marki. Możesz mieć pewność, że zestaw solidnych, stalowych rondelków, garnków o zróżnicowanej pojemności i patelni z wysokiej jakości powłoką ceramiczną to najlepszy prezent na nowe mieszkanie, jaki możesz sobie podarować!

Noże

Zestaw noży to podstawowe narzędzie każdego profesjonalisty oraz amatora.  Elegancki, drewniany stojak ustawiony na blacie nie tylko będzie elegancką ozdobą kuchennej aranżacji, ale przede wszystkim ochroni ostrza przed uszkodzeniami. Aby obieranie, filetowanie i szatkowanie było wygodne i bezpieczne, wybierz noże o zróżnicowanej wielkości i z antypoślizgową rączką.

Sztućce i talerze

Pierwsza romantyczna kolacja w nowym gniazdku nie odbędzie się bez noży, widelców, łyżek oraz talerzy! Pamiętaj, że sztućce to inwestycja na lata. Aby sztućce były piękną ozdobą stołu i zachowały nieskazitelną strukturę pomimo intensywnego użytkowania, wybierz modele wykonane ze stali nierdzewnej 18/10.

Akcesoria

Podczas wizyty w sklepie z artykułami do domu, nie zapomnij o drobnych elementach – tarce, obieraczce, desce do krojenia, otwieraczu do konserw, durszlaku. Bez tych pozornie nieznaczących elementów przygotowanie nawet najprostszego dania będzie karkołomną misją z góry skazaną na porażkę.

Weronika Nowakowska