Kuchnie i sposoby na ich metamorfozę

2 years ago

Kuchnia to pomieszczenie, gdzie spędzamy bardzo dużo. Nic więc dziwnego, że nie tylko chcemy jej wygody, ale również przyjemnego widoku dla oka. Czasem możemy więc chcieć zmiany jej wyglądu. Jak można odmienić kuchnie, jeśli finanse na ten cel mamy znacznie ograniczone?

Kuchnie – stare w innym wydaniu

Jeżeli chcemy, aby nasze kuchnie zyskały nowe oblicze za bardzo niskie pieniądze, to kupmy…farbę. Wystarczy, że wybierzemy dobrej jakości farbę renowacyjną w modnych odcieniach i przyłożymy się tylko do pomalowania wszystkich szafek – nawet, jeżeli mamy ich dużo. Wybierając farbę renowacyjną nie będziemy musieli powierzchni wcześniej szlifować. W przypadku innych farb pamiętajmy o tym, aby całą powierzchnię do malowania wyszlifować i w odpowiedni sposób przygotować do malowania. Jeżeli ktoś czuje w sobie ducha artysty, to może pokusić się o namalowanie folkowych wzorów będących hitem w tradycyjnej lub nawet skandynawskiej aranżacji wnętrz.

Piękna ekspozycja

Innym sposobem na metamorfozę jest wykonanie półek zamiast szafek. Przy czym, jeżeli nasze stare kuchnie tych szafek miały bardzo dużo, to wystarczy tylko wykręcić odpowiednie drzwiczki w szafkach, uzupełnić ubytki po zawiasach i …półki mamy gotowe. Wystarczy tylko, że pięknie wykonamy teraz ekspozycję ze swoich naczyń oraz innych urządzeń kuchennych, dzięki czemu całe pomieszczenie zyska nowego ducha. Przy czym warto dokładnie przemyśleć w jakich szafkach można bezproblemowo usunąć drzwi, a w jakich jednak lepiej je zostawić i przemalować na inny kolor. 

Weronika Nowakowska