Jakie meble do salonu wybrać, aby cieszyć się komfortem?

1 year ago

Nowoczesne wnętrza to trend, który chętnie wykorzystujemy w naszych domach i mieszkaniach. Proste formy, minimalizm i geometryczne kształty sprawiają, że wnętrze jest ciekawe dla oka i daje wiele możliwości aranżacji poprzez komplety wypoczynkowe czy dodatki. Jakie meble do salonu wybrać, aby pomieszczenie to zachęcało do spędzania w nim czasu?

Meble do salonu nowoczesnego

Jakie cechy posiada nowoczesny salon? Przede wszystkim jest to przestrzeń funkcjonalna, która pozwala nam na odpoczynek w taki sposób, w jaki lubimy. Podstawą są oczywiście meble do salonu – szukając idealnego kompletu zwracajmy uwagę na tworzywa, materiały. Meble do salonu powinny być trwałe, zabezpieczone przed wnikaniem brudu, zarysowaniami. Wśród najczęściej oferowanych warto wymienić meble z trwałych płyt meblowych lub płyt laminowanych. Wierzch mebli pokrywają laminaty – chcąc nadać wnętrzu nowoczesnego charakteru wybierzmy meble o lśniących i gładkich frontach, które będą odbijać światło.

Czym jeszcze zaskoczą nas nowoczesne meble do salonu? Z pewnością będziemy zdziwieni brakiem klasycznych uchwytów. Zamiast nich producenci zastosowali systemy typu „click&push”. Drugim rozwiązaniem jest otwieranie przy pomocy krawędzi odpowiednio zaprojektowanych szuflad czy szaf. Elementem chętnie stosowanym w przypadku nowoczesnych mebli są systemy cichego domyku, które pozwalają na cichą pracę mebla.

Meble do salonu nowoczesnego – wygodna kanapa narożna

Jednym z najchętniej wybieranych mebli do nowoczesnych salonów jest narożna sofa. Wśród dostępnych modeli możemy wybierać pomiędzy konkretnymi rozmiarami czy ułożeniem mebla. Zazwyczaj sofy takie to meble rozkładane, które w nocy zmienią się w wygodne łóżka, np. dla gości. Elementem, który może nieco urozmaicić proste, nowoczesne wnętrze są kolorowe poduszki czy pledy.

 

Weronika Nowakowska