Jak udekorować świąteczny stół?

3 years ago

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy z najbliższymi do wspólnego stołu, warto stworzyć w domu odpowiednią, uroczystą atmosferę. Ważną częścią świątecznej scenerii jest nie tylko choinka czy mieniące się w oknach lampki, ale również stół – centrum świątecznej celebracji. Jak go udekorować? Sprawdź!

 

Świąteczne kolory

Pierwszym etapem dekorowania świątecznego stołu jest określenie spójnej kolorystyki. Jakie zestawienie jednoznacznie kojarzy się z Bożym Narodzeniem? Oczywiście czerwień, zieleń i biel! Przeważnie to te barwy stają się głównym motywem kolorystycznym w naszych salonach w grudniu. Jeśli bardziej niż klasykę cenisz styl glamour, postaw na niezwykle efektowny duet granatu i złota.

Kolacja wigilijna i bożonarodzeniowy obiad zyskają niezwykle efektowną oprawę, kiedy na przykrytym białym obrusem stole znajdą się świece, lampiony, bombki ułożone między stroikami. Możesz również subtelnie wprowadzić do aranżacji naturalne akcenty – podkładki imitujące kawałki pni drzew, szyszki i „oprószone śniegiem” gałązki. Dekoracje będą pięknie prezentować się ułożone na ozdobnej serwecie lub bieżniku.

 

Elegancka zastawa

Nic lepiej nie podkreśli uroczystego wymiaru świątecznej kolacji niż elegancka zastawa stołowa. Aby rodzina i goście poczuli się naprawdę wyjątkowo, zadbaj o szczegóły – porcelanę i wypolerowane szkło. Klasyczne, delikatne talerze z porcelany kostnej będą pięknie prezentować się zestawione ze złotymi podkładkami oraz szklankami i kieliszkami z połyskującego, pięknie odbijającego światło szkła kryształowego. Wisienką na torcie będą sztućce o eleganckiej, nowoczesnej linii lub wręcz przeciwnie – ozdobne modele w stylu retro. Starannie wykonane komplety wysokiej jakości znajdziesz na stronie gerlach.pl.

 

Weronika Nowakowska