Funkcjonalne parasole ogrodowe w przestrzeni wypoczynkowej

5 years ago

Funkcjonalne parasole ogrodowe w przestrzeni wypoczynkowej

Materiały odporne na zmienne warunki atmosferyczne

Decydując się na zaaranżowanie ogrodu czy tarasu przede wszystkim musimy pamiętać o tym, aby meble i dodatki były wykonane z tworzyw wysoce odpornych na zmienne warunki atmosferyczne. Wilgoć, silne promieniowaniem UV, kurz – wszystko to może wpłynąć na strukturę produktu, uszkodzić go. Meble tworzone z niskiej jakości materiałów bardzo szybko zacząć się koślawić, wyginać. Podobnie może być z parasolem. Na szczęście nowoczesne parasole do ogrodu tworzone są z dużą precyzją – co powinniśmy o nich wiedzieć?

Aluminium, poliester…

Stelaż parasola ogrodowego tworzony jest z aluminium malowanego proszkowo. Tak przygotowane tworzywo jest zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci, pojawianiem się ognisk rdzy. Aluminiowy stelaż ustawiono na ruchomej stopie, dzięki której możliwe jest obracanie parasola bez konieczności ruszania konstrukcji. 

Czasze parasoli różnią się od siebie rozmiarami oraz kształtem. Do najchętniej wybieranych wymienia się czasze okrągłe, jak również prostokątne. Czasze tworzone są z tkaniny poliestrowej o gęstym splocie, która zabezpieczona jest dodatkowo warstwa poliuretanu. Tak przygotowana tkanina jest odporna na wnikanie kurzu, wilgoć, promieniowanie UV. Parasol ogrodowywyposażony jest także w sprężyny naciągowe, których zadaniem jest utrzymywanie tkaniny czaszy w prawidłowej pozycji.

Parasole ogrodowe mogą być wkopywane w ziemię lub też umieszczane na ruchomych platformach. Wybór elementu kotwiącego zależy od miejsca, gdzie chcemy umieścić parasol.

admin